Начало на предизборната кампания
Начало на предизборната акция. 28 са общо партиите и обединенията, които ще се борят за гласовете на гласоподавателите и за места в 51-вия парламент.
Кампанията ще бъде закрита на 25 октомври.
26 октомври е ден за размисъл, на който партиите и обединенията към този момент няма да имат право да пропагандират гласоподавателите.
За присъединяване в предварителния парламентарен избор на 27 октомври все още са регистрирани 19 партии и 9 обединения. За присъединяване като самостоятелни претенденти, издигнати от Инициативни комитети, в РИК заявление са подали двама души.
13 469 заявки са подадени през днешния ден до 13:30 ч. за гласоподаване отвън страната. Това заяви на брифинг в централата на ЦИК зам.-председателят на Централната изборна комисия Росица Матева.
Начало на предизборната акция
Комисията одобри решение 3720 и дефинира реда и задължи да бъдат унищожени всички ролки профилирана хартия за машинно гласоподаване от предишни избори.
Подготовката на изборите върви обикновено.
ЦИК приканва да бъде извършена една толерантна акция, ориентирана към гласоподавателите, да не се нарушават положителните нрави и положителното име на претендентите.
Централната изборна комисия изтегли жребия, с който дефинира номерата в бюлетините на партиите и обединенията за присъединяване в изборите.
Още вести четете в: България, Избори 2024 За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




